Hogwart im. Sióstr Carft
Punkty Gryffindoru:
3562
Punkty Hufflepuffu:
14300
Punkty Ravenclawu:
6694
Punkty Slytherinu:
5241
Opiekunowie Domów


Opiekun Gryffindoru:


Opiekun Hufflepuffu:


Opiekun Ravenclawu:
Opiekun Slytherinu:

Prefekci Domów


Prefekci Gryffindoru:
-
-

Prefekci Hufflepuffu:
-
-

Prefekci Ravenclawu:
-
-
Prefekci Slytherinu:
-
-

Prefekci Naczelni


Pierwszy naczelny:
-

Drugi naczelny:
-


Hogwart Carft
Strona Główna
My na Facebooku
Współpraca

Regulamin Szkoły
Standardy pisania newsów
Grafiki do newsów

Samouczki
O co tutaj chodzi?
Podstawowe informacje
Co zyskam a co stracę?
Najczęściej zadawane pytania

Sale Szkolne
W pokoju HC aktualnie przebywa [] czarodziejów.

Wielka Sala
Cieplarnia
Błonia
Boisko
Lochy
Podziemie
Sala lekcyjna 1
Sala lekcyjna 2
Sala Tortur
Wieża Północna
Wieża Wschodnia
Wieża Cieni
Sala Tronowa
Pokój Nauczycielski
Salon Prefektów

Salon Gryffindoru
Pokój Hufflepuffu
Wieża Ravenclawu
Komnata Slytherinu

Pokoje Wspólne
W pokoju wspólnym znajdziesz tablicę ogłoszeń, dzienniki oraz bibliotekę. Nie znasz hasła? Zgłoś się do swojego opiekuna!


Pokój Wspólny Gryffindoru
Pokój Wspólny Hufflepuffu
Pokój Wspólny Ravenclawu
Pokój Wspólny Slytherinu

Rozrywka
• Loteria

Samouczek - o co tutaj chodzi?Witajcie w Hogwarcie im. Sióstr Carft, szkole z wieloletnią tradycją i zasadami. Nasza strona jest niczym innym jak wirtualnym odzwierciedleniem świata wykreowanego przez J.K. Rowling w swoich książkach opowiadających losy młodego czarodzieja – Harry’ego Pottera. Jeżeli zdecydujecie się do nas dołączyć możecie być pewnie, że ta przyjemność była, jest i zawsze będzie dla was darmowa.

Co tutaj tak naprawdę robimy?

Całym sensem naszej szkoły jest uczęszczanie na magiczne lekcje w specjalnie przystosowanych do tego salach (pokojach czatowych – zob. Samouczek – Czat), wspólne spędzanie czasu przed bądź po zajęciach i odkrywanie na nowo uroków świata Harry’ego Pottera poprzez udział w wielu konkursach oraz wielu innych zabawach szkolnych bądź międzyszkolnych. Liczymy na to, że wśród naszej różnorodnej społeczności odnajdziesz wielu znajomych, z którymi z czasem stworzycie coś trwałego, coś co będzie przywoływać same dobre wspomnienia. Dołączyliście do nas w trakcie trwania roku szkolnego? Nic straconego, wystarczy, że po zajęciach zgłosisz się do profesora i wypytasz o zaległości.

Jak wyglądają zajęcia w Hogwarcie im. Sióstr Carft?

W naszej szkole lekcje odbywają się od poniedziałku do piątku i nie zaczynają się wcześniej niż przed 18:00. Każda z lekcji trwa dokładnie 35 minut, a pomiędzy kolejnymi zajęciami uczniowie mają pięciominutową przerwę. W ciągu dnia wypadają średnio trzy lekcje (chyba, że plan zajęć mówi inaczej), a cały rok szkolny trwa około 11 tygodniu. Na pierwszy rzut oka możecie być przekonani, że pochłania to wiele czasu, który można spożytkować na wiele różnych sposobów, ale uwierzcie nam – wcale tak nie jest. Większość z nas jest dobrym przykładem na to, że jeżeli mocno czegoś pragniesz to uda Ci się połączyć życie realne z tym wirtualnym. Podczas zajęć nasza wykwalifikowana kadra zabierze Cię w najlepszą podróż życia, zdradzając wiele tajników magii i sekretów ze świata, w którym zaczęła się cała przygoda. Przez cały rok gromadzicie punkty na konto swojego domu, ale również i do rankingu indywidualnego. Pod koniec roku, każdy uczeń, któremu uda się dotrwać z nami do końca może liczyć na świadectwo ukończenia szkoły, a uczeń z najlepszą średnią na dyrektorską nagrodę specjalną.

Czym jest klimat?


Klimat to nic innego jak sposób na wyrażenie siebie, sowich odczuć bądź opisanie aktualnie wykonywanej czynności. Często stosowany jest na zajęciach, ale również na różnego typu szkolnych zabawach bądź eventach. 

[Na moment pióro w jego ręku zawisło nad poblakłym pergaminem, gdy ten zaczął zastanawiać się na sensem kolejnego zdania, które krążyło mu po głowie, a wcale nie miało sensu. Gdybał tak jeszcze przez moment z szeroko otwartymi ustami, aż w końcu zabrał się za pisanie dalszej części samouczka.]

Powyżej macie przykład klimatu, oczywiście nie musi być on aż tak rozbudowany, każdy z nas kiedyś zaczynał z nim przygodę, więc na sam początek krótki wypowiedzi wystarczą wam w zupełności.

Czym jest Świat Magii (ŚM)?

Jest to jedna wielka społeczność, która na fali zachwytu nad Harrym Potterem, postanowiła tak samo jak tytułowy bohater zgłębiać tajniki magii i odkrywać świat wykreowany przez J.K. Rowling. Hogwart im. sióstr Carft oczywiście nie jest jedyną szkołą w tym świecie, jednak śmiało możemy stwierdzić, że jesteśmy jedną z tych najstarszych szkół. Posiadamy swoją tradycję oraz wypuściliśmy w świat wielu wybitnych czarodziejów, którzy po dziś dzień spełniają w się w świecie magii.
 


ZapisyStatystyki zapisów:

Gryffindor ogółem: 0
Hufflepuff ogółem: 0
Ravenclaw ogółem: 0
Slytherin ogółem: 0

• oczekujących na przydział: 5


Akta szkolne:

Lista Studentów
Lista Nauczycieli


ZAPISZ SIĘ


Plan Lekcji
KLASA 1


KLASA 2ZMIANY W PLANIE

Pojedynki
Regulamin Pojedynków
Spis Zaklęć

Quidditch
Zasady gry w Quidditcha
Terminarz Rozgrywek
Skład Drużyn

Izba Pamięci
W budowie
Hogwart im. Sióstr Carft 2018
kodowanie - Ann Riddley
Marshall v1.0